Kurs na drwala

Comment

Ciekawostki

Drwalstwo to dość wymagająca dyscyplina, po którą nie powinni sięgać osoby słabe fizycznie. Chętni na zdobycie tej umiejętności mają do dyspozycji kursy dostępne w wielu ośrodkach.

Prace męskie najczęściej kojarzą się z branżą budowlaną. Panowie mogą wówczas doszkalać się uczęszczając ma kursy m.in. z obsługi żurawi HDS czy żurawi wieżowych. Jednak tak zwana budowlanka to nie wszystko. Wśród dość popularnych umiejętności, typowo męskich, znajduje się też drwal. Muszą posiąść oni kilka umiejętności, które będą niezbędne do tej pracy.

Dostępne w ośrodkach i szkołach szkolenia zawodowe mają na celu podniesienie umiejętności, ale też zapoznać z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa. Praca przy wycince drzew ma to do siebie, że jest niebezpieczna, dlatego tak ważne jest, aby zapoznać przyszłego drwala z zasadami BHP oraz pierwszej pomocy. Jednak podstawa to nauka obsługi pilarki. Dostępne są szkolenia na piły mechaniczne oraz na kosy czy wykaszarki. Konieczne jest także opanowanie obsługi sprzętu pomocniczego. Prowadzone są przez wykwalifikowanych instruktorów, którzy dbają o prawidłowy przebieg zajęć. A one same muszą podjąć zakres praktyczny oraz teoretyczny. I co ważne, taki kurs sep prowadzone są w grupach.

Kursanci po ukończeniu szkoleń są już uprawnieni do samodzielnej ścinki drzew, ale i zapoznani z zagadnień związanych z pielęgnacją drzew i krzewów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *