Dobieramy odpowiednie oświetlenie dla naszej domowej pracowni

2 komentarze

Oświetlenie

Nasz dom jest dzisiaj dla nas dosłownie wszystkim – tutaj jesteśmy w stanie żyć, jeść, spać, dbać o higienę, ale również pracować i rozwijać swoje pasje czy talenta. Urządzenie dzisiaj pracowni czy niewielkiego warsztatu we własnym domu czy mieszkaniu, nawet jeśli jego metraż nie jest zbyt imponujący, nie jest w zasadzie niczym trudnym. Wystarczy chwila przygotowań i możemy ruszać z nasza pracą.

Najpierw zorganizuj miejsce

Przygotowanie swojej własnej pracowni musisz zacząć przede wszystkim od przygotowania merytorycznego, czyli od zorganizowania przestrzeni i określenia, co w jakim miejscu powinno stać, aby było dobrze, wygodnie i funkcjonalnie. Trzeba zastanowić się, ile źródeł światła będzie potrzebnych, oraz jak mocne powinny być owe światła. W następnej kolejności wystarczy już tylko je wybrać.

Wybieramy oświetlenie

W tym wypadku oczywiście można połączyć designerski styl wraz z funkcjonalnością, jednak skupić się głównie trzeba na kwestiach stricte funkcjonalnych – w końcu od tego zależy często nasze zdrowie. Do wyboru są oczywiście oświetlenie górne, ale doskonałym pomysłem jest światło kierunkowe, dawane na przykład przez różnego rodzaju reflektory czy lampy podłogowe, które dodatkowo można dowolnie przestawiać. Dobrze sprawdzą się także sporych rozmiarów lampki biurkowe, podłużne, z funkcja regulacji nachylenia. Ozdobne światła czy lampy raczej się tutaj nie sprawdzą, chyba, ze chcemy osiągnąć dodatkowy efekt niesamowitego klimatu.

2 comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *