Wybieramy oświetlenie do pokoju dziecka

2 komentarze

Oświetlenie

Oświetlenie w każdym przypadku jest bardzo ważnym elementem, a w przypadku pokoju dla dzieci jest nawet najważniejsze, ponieważ odpowiednie światło jest w stanie zadbać o oczy naszego dziecka. Światło oraz jego natężenie i rodzaj powinno być zróżnicowane w zależności od tego, czy dziecko akurat się bawi czy uczy.

Światło odpowiednie do nauki

Aby nasze dziecko rozwijało się prawidłowo, potrzebuje właściwych i sprzyjających temu rozwojowi warunków. Podczas nauki wskazane jest, aby włączone były dwa światła – górne, niezbyt jasne i rozproszone, natomiast drugim źródłem światła powinna być lampka biurowa, najlepiej posiadająca spory promień światła lub umożliwiająca regulację kąta nachylenia oraz możliwość zmiany kierunku padania światła. Dzięki temu dziecko samo może kontrolować warunki, w jakich chce się uczyć oraz przebywać.

Przy jakim świetle dziecko powinno się bawić?

Z kolei do zabawy najodpowiedniejsze jest górne światło, ale na tyle mocne, aby dziecko widziało dokładnie wszystkie przedmioty – będzie to zapobiegało usilnemu wpatrywaniu się w to, czego nie jest w stanie dostrzec na pierwszy rzut oka. Jeśli nie pasuje nam z jakiś względów takie rozwiązanie, możemy zdecydować się na przykład na dwie lampy podłogowe z możliwością ukierunkowania światła. Z kolei kinkiety czy plafony raczej się w pokoju dziecka nie sprawdzą. Jeśli nasze dziecko ma problemy z zasypianiem, dobrym pomysłem będzie skorzystanie z niewielkich ledowych lampek wpinanych bezpośrednio do gniazdka.

2 comments

  1. Krystian

    Widziałem takie lampki, które wyglądały jakby miały świetlówkę, wyglądały super i dawały naprawdę sporo światła.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *