Co powinno się znaleźć w kąciku malucha?

2 komentarze

Pokój dziecięcy

Rozwój naszych dzieci jest dla nas oczywiście kwestią pierwszorzędnej wagi, a ich zabawa oraz miejsca, w jakich mogą się bawić, są również bardzo ważne. Dlatego we wnętrzach naszych domów sami jesteśmy w stanie zapewnić im najlepsze miejsca do takiej właśnie zabawy. Aby kącik był najlepszym miejscem na świecie w oczach naszego dziecka, trzeba pomyśleć o kilku niezbędnych rzeczach.

Po pierwsze: coś zaskakującego

Nasze dzieci uwielbiają się chować oraz przebywać w dosyć hermetycznie opakowanych miejscach; sami powinniśmy pamiętać tworzone przez nas na drzewach różnego rodzaju bazy. Dzisiaj sami jesteśmy w stanie dać naszemu dziecku tego rodzaju schronienie – w postaci szytego ręcznie na maszynie indiańskiego tipi, które niejednemu dziecku dało już ogromną frajdę. W środku znajduje się niewielki materacyk oraz kolorowe poduszki, dziecko może więc w takim miejscu zarówno się bawić jak i spać, kiedy jest zmęczone zabawą.

Miejsce na zabawki

Dla dziecka bardzo ważnym jest również miejsce, w jakim znajdują się jego zabawki. Funkcjonalnym przedmiotem tego typu będzie kufer, w którym dziecko będzie miało możliwość przechowywania swoich największych skarbów. Dobry będzie również niezbyt wysoki regał, na którym dziecko może poukładać wszystkie swoje misie oraz inne zabawki, a także bajki, które chętnie czyta lub w których chociażby przegląda obrazki. Przyda się także stoli oraz krzesełko oraz przyjemny w dotyku dywan, na którym dziecko będzie mogło się spokojnie i bezpiecznie bawić.

2 comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *