Urządzamy pokój dla dziecka

2 komentarze

Pokój dziecięcy

Dzieci są dla nas oczywiście bardzo ważne, jeśli nie najważniejsze i wszystko, co robimy, staramy się robić z myślą o nich. Szczególnie, kiedy dorastają, potrzebują swojej własnej przestrzeni, w której mogą się rozwijać i w której mogą poszukiwać swojej drogi. Odpowiednie umeblowanie i zorganizowanie przestrzeni, w jakiej znajduje się nasze dziecko, jest nam w stanie wiele pomóc. Warto zawsze zapewnić dziecku w jego pokoju zarówno miejsce do nauki oraz do zabawy, ponieważ oba elementy są jednakowo ważne dla prawidłowego rozwoju dziecka.

Kącik do nauki

Kącik, w którym nasze dziecko będzie się uczyło powinien być odpowiedni przede wszystkim pod kątem dobrze dobranego biurka i dopasowanego do wzrostu dziecka i jego potrzeb fotela. Krzesło czy fotel, jakie kupimy, najlepiej, jeśli byłby regulowany oraz z podłokietnikami, gdyż to zapewni odpowiednią postawę dziecka podczas nauki czy pisania. Do tego odpowiednie oświetlenie – najlepiej lampka z możliwością odpowiedniego nakierowania światła.

Kącik do zabawy

Nasze dzieci uwielbiają się bawić i powinny to robić każdego dnia – dzięki temu również się rozwijają. Do uporządkowania zabawek doskonale może posłużyć kufer lub skrzynia, która dodatkowo będzie ozdoba dla pokoju. Można zastosować równie dobrze szafę z szufladami, regał, na których będą położone książki. Elementem, który z pewnością przypadnie do gustu dziecku, będzie tipi – indiański namiot, uszyty najlepiej z bawełny, w którym można się schować i mieć swoją tajna bazę, niezbędny element prawie każdej zabawy.

2 comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *